Editörlük Hizmeti

Pek çok yazar tam donanımlı değildir. Zira yazmak yürek işidir. Bizim için nitelikli ve içeriği kaliteli olan eser okuyucu ile buluşmalıdır. Siz yazın, biz inceleyelim. Önemli olan eserin mutfağa telef olmadan girebilmesidir. Sonrasında çalışmanızın eksiksiz ve hatasız okuyucuya ulaşması için sizin onayınızla müşterek çalışmaya başlanacaktır. Takdir edersiniz ki, redakte edilmeden basılan bir eser; yazanın sönük kalmasına, bu eseri basan yayınevinin de prestij kaybına neden olur. Bu sebeple basımına karar verilen eser yoğun bir çalışma ile hak ettiği değere kavuşturulur. Aksi teklif edilen imlası düzenlenmemiş, muhtemel anlatım yanlışları olan bir çalışma yayın grubumuzun misyonuna aykırıdır.

Arka Kapak Tasarımı
Yazan aynı zamanda da heybesini doldurmak ve azığını yerinde kullanmak için okuyan kişidir. Nasıl bir sahafta gördüğümüz kitabı elimize alır almaz arka kapağa bakarak eser içeriği hakkında bilgi edinmeye çalışıyorsak bu oto mekanizma hepimizde aynı şekilde işleyecektir. Bu nedenle arka kapak yazısı önemlidir. Yazar burada isterse özgeçmişini ya da dilediği metni kullanabilir. Ancak bizim önerimiz editörlerimizin seçtiği içerikten vurgulu cümleler ve içeriğin ruhu hakkında merak uyandıran bölümlerden metinler kullanılmasıdır. Bu konuda da editörlerimiz yazara fikirlerini iletecek ve metin müşterek belirlenecektir.

Ön Kapak Tasarımı
Değerli hediye, kaliteli ambalaja konulur. Yazmak zor zanaattır. Basım aşamasına getirilen bir eserin okuyucuya sunulması da titiz bir çalışma gerektirir. Kapak da eserin içeriğini hissettirmeli, kitabı eline alan okuyucunun duygularına hitap edebilmelidir. Bu aşama da yazar grafikerlerimize yönlendirilecektir. Yine müşterek çalışma neticesinde eseri vücuda getirenin duygularını ifade edebileceği, hatta telif hakkı sorumluluğu yazarın kendisinde olan bir resmin kullanılmasını talep ediyorsa uygun bir kapak tasarımı ile çalışma sonlandırılacaktır.

Sayfa Düzeni (Dizgi)
Geçit yayınları içerik düzenleme, arka ve ön kapak tasarım aşamalarından sonra dizgiye başladığı eseri, titizlikle rahat okunabilir karakter ve düzgün biçimsel özellikleri ile baskıya hazır hale getirir.

ISBN/ISSN
Geçit Yayınları 5846 Sayılı FSEK Kanunu çerçevesinde Süreli/Süresiz yazılı basım materyallerinin ISBN ve ISSN numaraları almaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsis edilen on basamaklı koddur. Bu kod uygunluğunda barkod numarası da tahsis edilmektedir.

Geçit Yayınevi: 0352 320 4861

1992'den beri işimiz Kitap Basımı

Kitap Basımı